rzetelna firma
everest
Oferujemy Państwu szeroki zakres usług budowlano-remontowych. Wśród nich znajdują się budownictwo, termomodernizacja, usuwanie azbestu i wiele innych. Poniżej przedstawiamy pełny opis oferowanych przez naszą firmę usług. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani którąkolwiek z nich prosimy o kontakt. Jeżeli chcieliby Państwo z nami współpracować zapraszamy do odwiedzenia działu PODWYKONAWCA

Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko
 • Budownictwo Budownictwo
  czytaj więcej...

  mieszkaniowe, przemysłowe, drogowe

  Oferujemy wykonawstwo obiektów od podstaw, a także modernizacje, rozbudowy i adaptacje istniejących budynków.


  Specjalizujemy się w kompleksowym wykonawstwie inwestycji budowlanych ze szczególnym uwzględnieniem przedsięwzięć dotyczących:

  • budownictwa mieszkaniowego: budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych,osiedli mieszkaniowych.
  • budownictwa użyteczności publicznej;
  • budownictwa przemysłowego;
  • budownictwa drogowego: dróg, parkingów, chodników;
  • sieci zewnętrznych: wodociągowych, kanalizacyjnych, elektrycznych i gazowych;
  • prac ziemnych;
  • usług sprzętem: koparko-ładowarką;
  • transportu ciężarowego: wywrotki 4x4 + HDS.

  image image image image
  image image image image

  Zlecając usługi budowlane naszej firmie, zyskują Państwo czas, komfort oraz gwarantowany efekt w postaci wysokiej jakości realizowanej inwestycji. Nasze doświadczenie w połączeniu z doskonałą znajomością rynku budowlanego oraz fachowym doradztwem czyni nas poważnym i rzetelnym partnerem. Dzięki zaawansowanym technologiom wykorzystywanym przez nas w procesie budowlanym oraz kontaktom ze specjalistami w różnych dziedzinach, jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wyszukanym wymaganiom naszych klientów.

 • Alpinizm Alpinizm przemysłowy czytaj więcej...

  montaże, konserwacje, malowanie

  Alpinizm przemysłowy znajduje swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie trudne warunki środowiska industrialnego uniemożliwiają lub znacząco ograniczają wykonywanie pracy metodami tradycyjnymi.


  Wykonujemy pełną gamę prac budowlanych na każdej wysokości, w miejscach trudnodostępnych, zachowując jednocześnie maksimum bezpieczeństwa. Polecane metody umożliwiają wykonanie prac trudnych do realizacji za pomocą tradycyjnych środków: rusztowań, platform, środków ochrony zbiorowej.
  Stosowane techniki polecane są w szczególności do prac o charakterze krótkotrwałym lub jednorazowym: naprawy, remonty, konserwacje, impregnacje, uszczelnianie, montaż, demontaż, ekspertyzy.


  Prace wykonywane przy wykorzystaniu wiszących stanowisk alpinistycznych:

  Montaże
  • montaż i demontaż konstrukcji
  • wsporników anten telefonii komórkowej, nadajników anten RTV, konstrukcji wieżowych, kominów stalowych, plansz i plandek reklamowych, instalacji odgromowych i oświetleniowych, zabezpieczeń przed ptakami.

  image image image
  Konserwacje i remonty
  • kominów i zbiorników przemysłowych, elewacji, rynien, masztów, silosów.

  Ekspertyzy
  • przeglądy techniczne, badania ekspresowe i kontrolne obiektów wysokich ( kominy przemysłowe, budynki wysokie, maszty RTV).

  image image
  Malowanie
  • ostrzegawcze kominów żelbetowych, ceramicznych i stalowych
  • elewacji zewnętrznych budynków, kościołów
  • zabezpieczenia antykorozyjne konstrukcji stalowych, masztów, rurociągów, estakad, silosów, zbiorników, powierzchni dachowych.

  image
  Inne prace
  • mycie, czyszczenie ciśnieniowe elewacji szklano- aluminiowych, szklanych, tynkowanych oraz konstrukcji
  • odkurzanie konstrukcji
  • uszczelnienie połączeń płyt elewacyjnych w budownictwie wielkopłytowym
  • kotwienie płyt elewacyjnych
  • odśnieżanie dachów, usuwanie nawisów śnieżnych i sopli lodowych.

  image image
 • Termomodernizacja Termomodernizacja czytaj więcej...

  docieplanie i izolacja elewacji, stropów

  Docieplenie elewacji

  Specyfika robót dociepleniowych wymaga od wykonawcy przestrzegania reżimu technologicznego oraz wykwalifikowanej kadry. Dlatego nasi pracownicy rozwijają swoje umiejętności na licznych kursach i instruktażach, a nasza kadra zarządzająca czuwa nad poprawna realizacją prac.

  image image image image

  Najpopularniejszą technologią ocieplenia ścian zewnętrznych jest metoda "lekka-mokra", tzw. bezspoinowy system ociepleń. Początkowo była wykonywana tylko na bazie płyt styropianowych. Od kilku lat coraz częściej wykonuje się izolację z wełny mineralnej.


  Docieplenie stropodachów

  Specjalizujemy się w wykonywaniu izolacji termicznej stropodachów materiałami termoizolacyjnymi. Prace prowadzone są poprzez wycięcie otworów technologicznych w dachach budynku, poprzez które aplikuje się metodą blow-in materiał termoizolacyjny EKOFIBER (celuloza) lub GRANROCK (granulowana wełna mineralna).

  image image image image

  Na bazie doświadczeń mamy wypracowane metody postępowania, gdy strop jest skomplikowany lub trudny do docieplenia. Podejmując się docieplenia stropodachu gwarantujemy ciągłość termoizolacji i docieplenie miejsc trudnodostępnych. Posiadamy doświadczenie i niezbędne urządzenia. Prace są wykonywane terminowo, dokładnie i sprawnie. Jako jedna z niewielu firm w Polsce posiadamy licencję na wykonywanie dociepleń stropodachów w szwedzkiej technologii EKOFIBER.


  Docieplenie stropów

  Wykonanie prac dociepleniowych stropów piwnic w systemie TERMOGRAN to nowoczesna metoda natrysku materiału izolacyjnego. System składa się z zaprawy termoizolacyjnej oraz środka gruntującego. Materiał może być nakładany w trudnodostępnych miejscach niezależnie od układu instalacji. Stosowana metoda zapewnia sprawny przebieg prac oraz ciągłość izolacji, a przez to skuteczną ochronę termiczną stropu piwnicy.

  image

  Rozwiązanie jest uzupełnieniem najbardziej kompleksowej gamy produktów do termomodernizacji budynków mieszkalnych. W istniejących budynkach (sprzed lat `80tych) warstwa izolacji stropu nad nie ogrzewanymi pomieszczeniami, takimi jak piwnice, ma znikomą grubość - najczęściej 1-2cm. Konsekwencją tego są znaczne straty ciepła przez stropy nad zimnymi pomieszczeniami. Powoduje to zwiększone koszty ogrzewania mieszkań parteru oraz dyskomfort w postaci chłodnej podłogi. Aby zapobiec tym zjawiskom, konieczne jest wykonanie solidnego ocieplenia stropów piwnic - uzupełnienie kompleksowej termomodernizacji budynku.

 • Czyszczenie strumieniowo-ścierne Antykorozja Czyszczenie strumieniowo - ścierne, Antykorozja czytaj więcej...

  piaskowanie, mycie hydrodynamiczne

  Czyszczenie strumieniowo-ścierne jest to rodzaj obróbki mechanicznej. Polega na kierowaniu strumienia specjalnie przygotowanego technologicznie ścierniwa na powierzchnie oczyszczaną. Piaskowanie jest najskuteczniejszą metodą przygotowania elementów metalowych, betonowych, itp. Matowa i odtłuszczona powierzchnia doskonale przyjmuje farby podkładowe i powłoki konserwujące, co przyczynia się do przedłużenia żywotności i zwiększenia wytrzymałości na warunki atmosferyczne i inne.

  image image image image

  Stosowane przez nas technologie :


  Igłowanie oraz opukiwanie narzędziami pneumatycznymi
  - używamy w przypadku konieczności usunięcia grubych warstw zanieczyszczeń , jako oczyszczenie wstępne przed śrutowaniem, piaskowaniem oraz przy oczyszczaniu betonu, przed uzupełnianiem ubytków. Oczyszczanie strumieniowo-ścierne Zależnie od potrzeb śrutowanie odbywa się na sucho, lub piaskowanie po zastosowaniu specjalnych głowic w osłonie wodnej, redukującej pylenie (oczyszczanie stali, żelbetu, kamienia).


  Oczyszczanie oraz mycie hydrodynamiczne
  W przypadku konieczności całkowitego wyeliminowania pylenia, oczyszczamy powierzchnie ścierniwem podawanym w strumieniu wody, pod wysokim ciśnieniem. Wykorzystując środki chemiczne oraz strumień wody pod ciśnieniem, bez ścierniwa, myjemy mocno zabrudzone obiekty, usuwamy luźne zanieczyszczenia oraz łuszczące się powłoki malarskie. Powyższe metody stosujemy do oczyszczania: elewacji budynków, konstrukcji stalowych, żelbetowych oraz drewnianych.


  Zabezpieczenia antykorozyjne
  Wykonujemy zabezpieczenia antykorozyjne powierzchni stalowych stosując do oczyszczania powierzchni obróbkę strumieniowo-ścierną na sucho i na mokro. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem zarówno do przygotowania powierzchni jak i aplikacji wyrobów malarskich, w tym nowoczesnych zestawów farb grubopowłokowych. W doborze odpowiednich środków współpracujemy z czołowymi producentami farb i dystrybutorami światowych producentów wyrobów malarskich stosowanych do tzw. ciężkiej antykorozji.

  image image

  Wykonujemy prace w zakresie:

  antykorozji ciężkiej konstrukcji stalowych i betonowych, gazociągów, rurociągów, antykorozji w wysokich stojących zbiornikach z wejściem przez niewielkie włazy, antykorozji kominów, przygotowywanie zbiorników zamkniętych pod rewizje Urzędu Dozoru Technicznego, antykorozji wewnętrznych powierzchni zbiorników.

 • Reprofilacja i wzmacnianie konstrukcji żelbetowych Reprofilacja i wzmacnianie konstrukcji żelbetonowych czytaj więcej...

  naprawa mostów, ścian, kominów

  Reprofilacja konstrukcji żelbetowych polega na usunięciu betonu uszkodzonego korozją, oczyszczeniu stali zbrojeniowej i uzupełnieniu powstałych ubytków tzw. zaprawami naprawczymi.


  Reprofilację wykonuje się m.in. masami naprawczymi PCC. Są to zaprawy cementowe z dodatkami żywic. W przypadku kominów naprawy wykonywane są przy użyciu polimerobetonów, zapraw bezcementowych wykonanych z żywic polimerowych i kruszywa. Niezbędnym warunkiem poprawności wykonywanych robót jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Należy usunąć wszystkie luźne, osłabione korozją i skażone fragmenty, aż do odsłonięcia nienaruszonego, nieskorodowanego i nieskarbonizowanego betonu.


  W przypadku powierzchniowych reprofilacji ubytków o głębokości powyżej 5cm stosujemy naprawy metodami natrysku na "sucho" - torkret, używając zapraw polimerowo cementowych SPCC. Ostatnim etapem naprawy żelbetów jest wykonanie powłoki zabezpieczającej, dobieranej każdorazowo w zależności od sposobu eksploatacji obiektu. Oferta obejmuje naprawy: kominów żelbetowych, chłodni kominowych, wiaduktów, estakad, tarasów, zbiorników.


  Wzmocnienie konstrukcji żelbetowych

  Do wzmacniania konstrukcji żelbetowych i stalowych stosujemy taśmy CFRP lub CFK i maty z włókien węglowych. Nowoczesnym sposobem wzmacniania konstrukcji jest wklejanie taśm z włókien węglowych - w strefie występowania w konstrukcji naprężeń rozciągających lub ścinających. W zależności od sposobu wzmocnienia, taśmy z włókien węglowych są przyklejane do konstrukcji lub wklejane w głąb otuliny betonowej, w tak zwane nacięcia. Taśmy wklejane są przy użyciu kleju epoksydowego. Po wykonaniu wzmocnienia taśmami z włókien węglowych, zabezpiecza się je izolacją przeciwogniową. Jeśli nie ma zagrożenia ogniowego - zabezpiecza się je przed działaniem promieniowania UV.
  Elementami wzmacnianymi przy użyciu taśm są np.: belki, stropy, słupy, dodatkowe otwory technologiczne w konstrukcji. W zakresie wzmacniania konstrukcji świadczymy usługi kompleksowe zarówno pod względem wykonania projektu wzmocnienia jak i wykonawstwa


  image image image image image image
 • Cięcie betonu Cięcie betonu czytaj więcej...

  bezudarowe cięcie, wycinanie

  Oferujemy cięcie konstrukcji betonowych, żelbetowych, kamienia i innych materiałów wykorzystywanych w budownictwie przy użyciu techniki diamentowej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych maszyn możemy wykonywać cięcia pod dowolnymi kątami zarówno w pionie jak i w poziomie, wycinanie otworów okiennych i drzwiowych, cięcia przy ścianie, schodów i szczelin wszelkich typów.


  Technikę tą można również zastosować przy cięciu nawierzchni, takich jak posadzki czy nawierzchnie dróg. Cięcie techniką diamentową jest najczęściej stosowaną metodą przy wyburzeniach, adaptacjach, modernizacjach i remontach istniejących obiektów bez wywoływania hałasu i powstawania wibracji i zapylenia.


  Cięcie wykonuje się bezudarowo, co pozwala na bezpieczne i bezwstrząsowe wycięcie elementów konstrukcji, bez ryzyka naruszenia struktury nośnej obiektu oraz możliwość przeprowadzenia robót w trudno dostępnych miejscach oraz w pobliżu czynnych instalacji

  image image image image
 • Demontaż azbestu i wzmacnianie ścian Demontaż azbestu, wzmocnienie ścian czytaj więcej...

  dla zdrowia i bezpieczeństwa

  Demontaż i utylizacja elementów budowlanych zawierających azbest

  Oferujemy wszelkie usługi związane z unieszkodliwianiem wyrobów azbestowych z zakresu oceny stopnia zagrożenia, zabezpieczania preparatami impregnującymi, usuwania, transportu oraz utylizacji na składowisku odpadów niebezpiecznych. Wykonujemy również zabezpieczenia oraz renowacje elewacji wykonanych z płyt azbestowo-cementowych poprzez naniesienie powłok malarskich zabezpieczających emisję pyłów respirabilnych.

  Pracę naszą cechuje: profesjonalizm, stosowanie nowych technologii i materiałów, kierowanie się w wysokim stopniu zasadami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.


  image image image

  Dysponujemy przeszkoloną i wykwalifikowaną załogą, posiadającą stosowne uprawnia. Podpisana umowa ze składowiskiem odpadów niebezpiecznych i firmą transportową mającą stosowne uprawnienia oraz ścisła współpraca z instytucjami badawczymi gwarantuje, że nasze działania zapewnią prawidłowe postępowanie z wytworzonymi odpadami i zminimalizują ich niekorzystne oddziaływanie na środowisko.
  Wzmocnienie ścian trójwarstwowych

  Nasza firma wraz z producentami systemów profesjonalnych kotew realizuje proces poprawy bezpieczeństwa eksploatacji budynków poprzez połączenie ścian osłonowych ze ścianą nośną specjalistycznymi kotwami osadzonymi na żywicach poliwinylowych lub epoksydowych. Po kilkudziesięciu latach eksploatacji w budynkach wielorodzinnych wykonanych w technologiach systemowych typu OWT, FADOM PTI, pojawił się problem w postaci korozji wiązań płyt osłonowych. Prefabrykowane wielkowymiarowe trójwarstwowe płyty składają się z warstwy konstrukcyjnej - beton agloporytowi, wełny mineralnej oraz płyty osłonowej pokrytej betonem fakturowym lub płytkami ceramicznymi.

  Wzmocnienie ścian trójwarstwowych wykonujemy techniką wklejania kotew ze stali nierdzewnej za pomocą żywic poliwinylowych lub epoksydowych.

  image

 • Balkony Balkony - naprawa, wzmocnienia, zadaszenia czytaj więcej...

  izolacja, malowanie, wymiana elementów

  Zadaszenia balkonów

  Tarasy i balkony to miejsca najbardziej narażone na działanie warunków atmosferycznych. Sposobem na częściowe zabezpieczenie tarasów oraz balkonów są zadaszenia wykonane na konstrukcjach stalowych lub aluminiowych pokrytych płytami poliwęglanowymi. Dzięki temu unikamy konieczności przeprowadzania kolejnych remontów i zwiększamy komfort naszego mieszkania. Tarasy i balkony właściwie i estetycznie wykonane kojarzą się z odpoczynkiem i przyjemnym sposobem spędzania wolnego czasu, a nie z kolejnym remontem i tym samym - sporym wydatkiem finansowym.

  image image

  Naprawa balkonów

  Istotnymi czynnikami wpływającymi na stan uszkodzeń balkonów w budynkach mieszkalnych są m.in.: zużycie naturalne wywołane długotrwałym użytkowaniem i uszkodzenia wywołane agresywnym działaniem środowiska zewnętrznego.

  Składają się na to takie zjawiska, jak korozja i erozja materiałów budowlanych, działanie wilgoci, osiadanie gruntu i fundamentów, oddziaływania dynamiczne przekazywane na obiekty, oddziaływanie czynników atmosferycznych lub biologicznych. Uszkodzenia wywołane błędami projektowymi, wykonawczymi czy eksploatacyjnymi, głównie źle zaprojektowane izolacje przeciwwilgociowe, odwodnienia, złe obróbki blacharskie.

  Na podstawie uszkodzeń stwierdzonych podczas ekspertyz płyt balkonowych nasza firma opracowała następująca technologię naprawy i zabezpieczania elementów balkonów, logii i tarasów, opartą na dostępnych systemach renomowanych firm chemii budowlanej:

  • reprofilacja ubytków w elementach żelbetonowych,
  • naprawa rys w płytach balkonów za pomocą iniekcji,
  • izolacja płyt balkonowych,
  • wymiana obróbek blacharskich,
  • naprawa elementów stalowych balustrad poprzez dodatkowe kotwienie, wymianę niektórych elementów, spawanie oraz zabezpieczenie antykorozyjne.

  Wzmocnienia balkonów

  Wykonujemy wzmocnienia płyt stropowych loggi balkonów w budownictwie wielkopłytowym poprzez montaż stalowych podpór konstrukcji wsporczych na kotwach ze stali nierdzewnej oraz żywicy epoksydowej


  image image image
XHTML     CSS Copyright © 2004-2017 EVEREST projekt: STRICTE